Ana sayfa Haberler Etkinlikler Lara Kamhi’nin “Transparency of Being” Adlı Belgeseli Salt Beyoğlu’nda!

Lara Kamhi’nin “Transparency of Being” Adlı Belgeseli Salt Beyoğlu’nda!

10 yılı aşkın bir süredir sinematik sanatlar alanında üretim yapan Lara Kamhi’nin “Transparency of Being” adlı deneysel belgesel filmi, İtalya’nın Bolonya şehrinde düzenlenen Weekend On the Moon 2019 etkinliğinde gösterildi. Sanatçının, çekimlerini Japonya’da gerçekleştirdiği belgesel, 15 Kasım Cuma günü 15.30‘da ise 2. İstanbul Uluslararası Deneysel Film Festivali kapsamında Salt Beyoğlu’nda izleyiciyle buluşacak. Kamhi’nin katılımıyla yapılacak gösterimin ardından yönetmenle bir de söyleşi gerçekleşecek.

Daha Fazla Oku: İstanbul Uluslararası Deneysel Film Festivali İkinci Yılında Yeniden Seyircisiyle Buluşuyor!

Çağdaş sanatçı ve yönetmen Lara Kamhi’nin “Transparency of Being” adlı deneysel belgesel filmi, Nomadica adlı oluşumun düzenlediği Weekend On the Moon 2019 etkinliğinde İtalyan sinemaseverlerle buluştu. Belgesel, İstanbul Uluslararası Deneysel Film Festivali Yönetmeni Yavuz Gözeller’in Weekend On the Moon 2019 için hazırladığı özel seçki kapsamında gösterildi.

“Transparency of Being” Salt Beyoğlu’nda!

“Transparency of Being” adlı belgesel, 15 Kasım 2019 Cuma günü 15.30’da ise; bu yıl 13-17 Kasım tarihleri arasında ikincisi düzenlenen İstanbul Uluslararası Deneysel Film Festivali kapsamında, Lara Kamhi‘nin de katılımıyla Salt Beyoğlu‘nda gösterilecek. Belgesel, festivalin Türkiyeli üç ayrı yönetmenden üç ayrı filmi bir araya getiren “Neden Bir Deneysel Film Arşivi’ne İhtiyacımız Var?” başlıklı etkinliğinde seyirciyle buluşacak. Gösterimlerin ardından üç filmin yönetmenleriyle, filmleri üzerine birer söyleşi de gerçekleştirilecek.

Transparency of Being - Lara Kamhi
Lara Kamhi

Ses, mekâna özgü yerleştirme ve görsel anlatım üçlüsü üzerine çalışmalar gerçekleştiren sanatçı Lara Kamhi, çekimlerini 2016’da Japonya’da gerçekleştirdiği “Transparency of Being” belgeselinin kurgusunu ve ses tasarımını da kendisi yaptı. Belgesel, gündelik hayat, teknolojik iletişim ve ulaşım platformlarının istilası ile tinsellik üzerine karşılaştırmalı gözlemlerden oluşuyor.

Sarmal ve deneysel sinema pratiğini yurt içi ve yurt dışı sergilerde, festivallerde, kamusal alanlarda ve müzelerde sergilemeye devam eden Lara Kamhi, yeni sinematik projeleri üzerinde çalışmayı da sürdürüyor.

BİR CEVAP BIRAK

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen adınızı yazın